Home

Schronisko na Śnieżniku

schronisko-na-sniezniku
Ilość miejsc 58
Zakres cen (zł) b/d
Gastronomia (ciepłe posiłki) tak
Sanitariaty (WC, prysznic) tak
Koordynaty GPS wkrótce
Zniżki PTTK b/d
Możliwość płatności kartą b/d
Możliwość wcześniejszej rezerwacji tak
Pole namiotowe b/d
Możliwośc spania na podłodze b/d
Świetlica/Jadalnia tak
Przechowalnia bagażu tak
Wyporzyczalnia sprzętu tak
Możliwość rozpalenia ogniska b/d
Zasięg sieci tel. w obrębie schroniska b/d
Wi-Fi b/d
Możliwość wzięcia psa/kota b/d
Telefon 501 631 134
E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
WWW www.nasniezniku.miedzygorze.pl

Oceń schronisko

Ocena: 4.33/5 (3 Głosów)
 

Informacje dotyczące schroniska na Śnieżniku

Położone na wysokości 1218 m n.p.m. na Hali pod Śnieżnikiem na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. Dojście z Międzygórza szlakiem czerwonym ok. 2 h, lub z Kletna żółtym ok. 1 h. Przy schronisku węzeł znakowanych szlaków turystycznych. Na Śnieżniku turystyczne przejście graniczne do Czech. Baza dla uprawiania górskiej turystyki pieszej, rowerowej i narciarskiej. W pobliżu liczne atrakcje krajoznawcze z Jaskinią Niedzwiedzią na czele.

Ciekawostki o schronisku na Śnieżniku

Wznoszący się na wysokość 1425 m n.p.m. Śnieżnik, to najwyższy szczyt ziemi kłodzkiej i Sudetów Wschodnich, znany głównie z długo utrzymującej się pokrywy śnieżnej, z racji swojego położenia oraz specyficznego mikroklimatu. Stwarza to idealne warunki do uprawiania narciarstwa biegowego i ski-tourowego, w pobliżu zaś znajduje się stacja narciarska Czarna Góra, jedna z największych w Polsce, co usatysfakcjonuje miłośników narciarstwa zjazdowego. Na terenie Masywu Śnieżnika działa całoroczna stacja GOPR, zapewniając turystom profesjonalną opiekę medyczną.

Rejon schroniska przez cały rok oferuje doskonałe warunki do uprawiania turystyki górskiej, pieszej, narciarskiej i rowerowej. Przy budynku znajduje się węzeł znakowanych szlaków turystycznych, a w okolicach liczne atrakcje krajoznawcze z Jaskinią Niedźwiedzią na czele. Urok Masywu Śnieżnika i jego tajemniczość zapewnia niezapomniane wrażenia.

Rezerwacja miejsca w schronisku na Śnieżniku

Telefon: 501 631 134

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja/Dojazd do schroniska na Śnieżniku

Koordynaty GPS: wkrotce

lokalizacja wkrótce

Informacje dotyczące schroniskazostały uzyskane dzięki portalowi www.nasniezniku.miedzygorze.pl oraz http://www.wisla.info.pl/