Home

Schronisko na Szczelińcu

schronisko-na-szczelincu
Ilość miejsc 36
Zakres cen (zł) 35
Gastronomia (ciepłe posiłki) tak
Sanitariaty (WC, prysznic) tak
Koordynaty GPS wkrótce
Zniżki PTTK tak
Możliwość płatności kartą ???
Możliwość wcześniejszej rezerwacji tak
Pole namiotowe b/d
Możliwośc spania na podłodze gdy brak miejsc
Świetlica/Jadalnia tak
Przechowalnia bagażu tak
Wyporzyczalnia sprzętu brak
Możliwość rozpalenia ogniska b/d
Zasięg sieci tel. w obrębie schroniska głównie czeskie
Wi-Fi tak
Możliwość wzięcia psa/kota b/d

Oceń schronisko

Ocena: 3.00/5 (1 Głos)
 

Informacje dotyczące schroniska na Szczelińcu

Schronisko położone na wysokości 919 m n.p.m. na Szczelińcu Wielkim, najwyższym szczycie Gór Stołowych, w bezpośrednim sąsiedztwie skalnego rezerwatu, oferuje najpiękniejszą panoramę widokową w Sudetach. Dojście z Karłowa ok. 0,4 h.

Ciekawostki o schronisku na Szczelińcu

Duża atrakcyjność krajobrazu i związany z wykorzystaniem wód mineralnych rozwój uzdrowisk sprawiły, że turystyka ma w rejonie Gór Stołowych stare tradycje. Już w XVII w. przybywający do Dusznik i Kudowy interesowali się ich otoczeniem. Dla odwiedzających Duszniki celem wędrówek były ruiny Zamku Homole, zaś z Kudowy wędrowano do "dzikich i pełnych niebezpieczeństw" Błędnych Skał. Szczeliniec Wielki był w tym czasie nieznany i uważany za niemożliwy do zdobycia.

Rezerwacja miejsca w schronisku na Szczelińcu

Telefon: 74 871 21 93

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja/Dojazd do schroniska na Szczelińcu

Koordynaty GPS: wkrotce

1. Droga z Karłowa, najbardziej znana, historyczna, która wiedzie po 665 schodach (tyle w każdym razie wybudowano w 1804 roku). Droga jest wyporęczowana, prowadzi najpierw na przełęcz pomiędzy Małym a Wielkim Szczelińcem, następnie na szczyt i tarasy widokowe. Taki spacer nie powinien zająć więcej niż 30 - 40 minut, oczywiście jeśli na trasie dojściowej nie stworzą się kolejki UWAGA: Zimą schodów nikt nie odśnieża, trzeba iść uważnie i trzymać się poręczy, ale widoki z góry rekompensują wszelkie niedogodności dojścia Korzystając z tej drogi dojściowej samochód trzeba zostawić na jednym z parkingów płatnych w Karłowie (koszt około 8 zł)

2. Droga od strony Pasterki, żółtym szlakiem. Droga jest krótsza, i na odcinku od drogi do przełęczy - "dzika" - bez żadnych sztucznych ułatwień - barierek, schodków, poręczy - prawdziwy górski szlak. Na przełęczy łączy się z drogą opisaną powyżej - dalej do góry prowadzi już schodami Korzystając z tej drogi samochód można zostawić na malutkim (dosłownie na 10 samochodów), ale za to bezpłatnym parkingu, znajdującym się obok wejścia na żółty szlak.

Informacje dotyczące schroniskazostały uzyskane dzięki portalowi obiekty.pttk.pl oraz www.naszczelincu.pl/