Beskid Niski (3)

SCHRONISKO MAGURA MAŁASTOWSKA

schronisko-Magura Małastowska
Ilość miejsc 30
Zakres cen (zł) 20-25
Gastronomia (ciepłe posiłki) tak
Sanitariaty (WC, prysznic) tak
Koordynaty GPS kliknij
Zniżki PTTK tak
Możliwość płatności kartą ????
Możliwość wcześniejszej rezerwacji tak
Pole namiotowe tak
Możliwośc spania na podłodze ????
Świetlica/Jadalnia tak
Przechowalnia bagażu tak
Wyporzyczalnia sprzętu brak
Możliwość rozpalenia ogniska brak
Zasięg sieci tel. w obrębie schroniska ????
Wi-Fi brak
Telefon 795 758 145
E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
WWW schroniskomagura.pl

Oceń schronisko

Ocena: 3.50/5 (2 Głosów)
 

Informacje dotyczące schroniska Magura Małastowska

Schronisko znajduje się w zachodniej części Beskidu Niskiego na wysokości 740m n.p.m. Położone jest na południowo - wschodnim zboczu Magury Małastowskiej (813m n.p.m.). Schronisko umiejscowione jest 20-30 minut piechotą od przełęczy na Magurze Małastowskiej (droga Gorlice – Konieczna). Obok schroniska przechodzą dwa szlaki: niebieski i zielony oraz zaczyna się szlak żółty.

Ciekawostki o schronisku Magura Małastowska

Okolice

Wokół schroniska znajduje się kilka ciekawych miejsc. U podnóża Magury Małastowskiej leżą dwie położone obok siebie, malownicze wsie łemkowskie: Przysłup i Nowica. Znajdują się tam cerkwie grekokatolickie, jedna z 1756 r., druga z 1843r. Oprócz tego znajduje się tam kaplica łemkowska oraz szereg kapliczek i krzyży przydrożnych a także pomnik urodzonego w Nowicy poety ukraińskiego Bohdana Ihora Antonycza. W okolicy można zwiedzić cmentarze z I wojny światowej, nr 58 i nr 59 znajdują się na południowym stoku Magury Małastowskiej oraz nr 60 na przełęczy. Beskid Niski to kraina o pięknych, rozległych, malowniczych dolinach, w których leżą wsie łemkowskie ale też pozostałości po wioskach łemkowskich z których wysiedlono łemków podczas akcji WISŁA.

W pobliżu schroniska (300m) znajduje się górna stacja WYCIĄGU KRZESEŁKOWEGO (długość 1400m), od niej zaczyna się nartostrada (3400m) łącząca górną stację z dolną, przebiega ona obok naszego schroniska. Dla miłośników narciarstwa biegowego została utworzona 2,5 km trasa „Jagoda” zaczynająca się, jak i kończąca przy górnej stacji wyciągu. Natomiast amatorzy jazdy konnej, mają możliwość skorzystania z usług stadniny w Gładyszowie oraz w Regetowie - największej stadniny konia huculskiego w Europie. W okresie letnim można wybrać się dla ochłody nad zalew Klimkówka, koło Uścia Gorlickiego.

Rezerwacja miejsc w schronisku Magura Małastowska

Tel. 795 758 145 oraz (18) 351 80 57
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja/Dojazd do schroniska Magura Małastowska

Koordynaty GPS: N 49° 32' 49.5234", E 21° 13' 52.8594"

Pieszo szlakiem:
- żółtym - z Homoli przez Uście Gorlickie, Oderne, przez punkt widokowy na Wierchu, szlak kończy się na naszym schronisku, jest to też szlak rowerowy.

- niebieskim - który prowadzi z Szalowej przez Gorlice, dalej przez Siary, Magure Małastowską i nasze schronisko, następnie Banice i kończy się na schronisku w Bartnem.

- zielonym – zaczynającym się w Stróżach przez Szymbark, Bielankę, Magurę Małastowską i nasze schronisko, dalej przez Smerekowiec, Skwirtne, Kozie Żebro, Wysowe Zdrój, do granicy ze Słowacją, a następnie wzdłuż granicy przez Lackową do Dzielca, kończy się w Krynicy Zdrój.

- tzw. Drogą Węgierską, koło dolnej stacji wyciągu narciarskiego w Małastowie.

Autobusem: - Busem z Gorlic do Małastowa. Dalej drogą Węgierską pieszo.

Z Gorlic do Małastowa kursują busy firmy Marys

Samochodem: miejsce postojowe (przy szlabanie) – 300m od schroniska.

Informacje dotyczące schroniska zostały uzyskane dzięki portalowi obiekty.pttk.pl oraz schroniskomagura.pl

 

Wyszukiwarka

Top 5 Schronisk Górskich