Beskid Sądecki (5)

SCHRONISKO POD BEREŚNIKIEM

schronisko-Bereśnik
 

Informacje dotyczące schroniska Pod Bereśnikiem

Bacówka pod Bereśnikiem - drewniany dom, z którego okien widać góry te wyższe i te niższe oraz Szczawnicę malowniczo rozłożoną wzdłuż Grajcarka. Nasze miejsce na Ziemi, w którym mieszkamy i pracujemy, ostatnie górskie dziecko Edka Moskały - prawdziwa bacówka turystyki kwalifikowanej. Miejsce gdzie wiele się dzieje. Razem z nami urokowi Domu z Duszą ulegają Goście, dla których po pobycie u nas nic już nie jest takie same.

Ciekawostki o schronisku Pod Bereśnikiem

Ania - Pani Domu i serca Remika. Jeśli zamówiona potrawa się do Ciebie uśmiecha - jest to jej zasługa. Miłośniczka jaskiń i kotów, zaraża śmiechem, twórca wielu naszych zasad i reguł - nawet tych najdziwniejszych (np. jeśli chcesz rozmawiać o autach, to wpierw umyj naczynia), robi zdjęcia, które możecie zobaczyć na blogu Bacówki.

Remik - patologiczny gaduła, trochę cynik, miłośnik Świata Dysku Terry Pratchetta, Latającego Cyrku Monthy Pythona, AC/DC i Toyoty Land Cruiser, kontestator "uwierającej rzeczywistości", wie prawie wszystko o pienińskich andezytach, gotuje, gra i zagaduje Was na barze.

Rezerwacja miejsc w schronisku Pod Bereśnikiem

Telefon: (18) 20 126 33

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czynna od 9:00-21:00

Lokalizacja/Dojazd do schroniska Pod Bereśnikiem

Koordynaty GPS: N49º26'20",  E20º29'08"

Tylmanowa

Szlak zielony zaczyna się na moście, którym przechodzimy przez Dunajec. Za mostem idziemy prosto w stronę lasu. Na drugim drzewie jest wznowienie oznakowania szlaku na Jaworzynkę. Jej szczyt (936 m n.p.m.) jest naszym pierwszym punktem kontrolnym :) Droga wygodna, żadnych ostrych podejść, pośród pięknego lasu, głównie mieszanego. Po wejściu na Jaworzynkę wchodzimy na szlak żółty, skręcamy w prawo. Teraz czeka nas relaksujące zejście do przełęczy Złotne. Za przełęczą już troszkę trudniej.W rejonie szczytu szlak żółty łączy się na chwilę ze szlakiem czerwonym, Głównym Szlakiem Beskidzkim. My trzymamy się żółtego szlaku, który odbija w prawo. W miejscu rozstania się szlaków jest ładne ciche miejsce. W sam raz na posiłek. Zwracam uwagę na prawą stronę szlaku żółtego i rosnące tam jeżyny ;)Po chwili lenistwa i podziwiania piękna Beskidu zarzucamy plecak i “orientujemy się na południe”. Z Dzwonkówki do Domu jest, teoretycznie, 1,5 h

Informacje dotyczące schroniskazostały uzyskane dzięki portalowi obiekty.pttk.pl oraz www.beresnik.wordpress.com/

Wyszukiwarka

Top 5 Schronisk Górskich