Beskid Śląski (7)

Schronisko Skrzyczne

schronisko-skrzyczne
Ilość miejsc 39
Zakres cen (zł) 55-65
Gastronomia (ciepłe posiłki) tak
Sanitariaty (WC, prysznic) tak
Koordynaty GPS wkrótce
Zniżki PTTK tak
Możliwość płatności kartą brak
Możliwość wcześniejszej rezerwacji tak
Pole namiotowe tak
Możliwośc spania na podłodze tak
Świetlica/Jadalnia tak
Przechowalnia bagażu tak
Wyporzyczalnia sprzętu brak
Możliwość rozpalenia ogniska tak
Zasięg sieci tel. w obrębie schroniska ????
Wi-Fi tak
Możliwość wzięcia psa/kota tak
Telefon 33 817-85-88
E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
WWW www.skrzyczne.szczyrk.pl/

Oceń schronisko

Ocena: 3.00/5 (2 Głosów)
 

Informacje dotyczące schroniska Skrzyczne

Położone na wysokości 1250 m n.p.m. w paśmie Baraniej Góry. Dojście ze Szczyrku szlakiem zielonym lub niebieskim ok. 2 h 30 min. Można też dojechać wyciągiem krzesełkowym. Na stokach Skrzycznego nad Szczyrkiem kompleks wyciągów narciarskich i tras zjazdowych. Doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa zjazdowego. Latem liczne szlaki turystyczne umożliwiają wędrówki piesze i rowerowe. Ścianka wspinaczkowa i strzelnica.

Ciekawostki o schronisku Skrzyczne

Dzięki kolejce krzesełkowej ze Szczyrku, której górny peron znajduje się ok. 200 metrów od schroniska może do Nas dojechać prawie każdy. Poza tym Skrzyczne jest doskonałą bazą wypadową na piesze wędrówki w kierunku Baraniej Góry, Wisły, Malinowskiej Skały czy Przełęczy Salmopolskiej. Jest to również ulubiona góra paralotniarzy. Warto wspomnieć, iż Szczyrk z górą Skrzyczne jest jedną z najlepszych miejscowości narciarskich w Polsce. Śnieg na stokach Skrzycznego utrzymuje się od listopada do kwietnia. Trasy narciarskie są przygotowywane przez 12 armatek śnieżnych i ratraki. To wszystko sprawia, iż Skrzyczne największą popularnością cieszy się w sezonie zimowym. Jest to bowiem doskonałe miejsce do szusowania na nartach i snowboardzie. W odległości 200m. od schroniska znajdują się trzy trasy narciarskie, a w tym: jedyna trasa narciarska posiadająca atest FIS, obok trasa czerwona (damska) oraz łagodniejszy stok niebieski "ondraszek" tzw. nartostrada, która jest najdłuższą trasą zjazdową w naszym kraju - 5200m.

Rezerwacja miejsc w schronisku Skrzyczne

Telefon: 33 817-85-88

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja/Dojazd do schroniska Skrzyczne

Koordynaty GPS: wkrotce

Najwygodniej: Samochodem lub PKS z Bielska Białej do Szczyrku (Przystanek PKS: Szczyrk - kolejka) i wyciągiem krzesełkowym na szczyt Skrzycznego. Kolej linowa składa się z dwóch odcinków: Szczyrk - Jaworzyna - Skrzyczne. Koszt kolejki 5,50 zł/1 odcinek czyli 11 zł na samą górę. Schronisko znajduje się ok. 200m. od górnej stacji wyciągu. Czas wyjazdu -ok. 30 minut

- Dla aktywnych: Pieszo ze Szczyrku szlakami niebieskim, zielonym i czerwonym - czas ok. 2,5h. bądź od Baraniej Góry zielonym szlakiem, przez Malinowską Skałę i Małe Skrzyczne - czas ok. 4,5h.

Informacje dotyczące schroniskazostały uzyskane dzięki portalowi obiekty.pttk.pl oraz http://www.skrzyczne.szczyrk.pl/

Wyszukiwarka

Top 5 Schronisk Górskich