Beskid Śląski (7)

Schronisko Stożek

schronisko-stozek
Ilość miejsc 60+
Zakres cen (zł) 30-60
Gastronomia (ciepłe posiłki) tak
Sanitariaty (WC, prysznic) tak
Koordynaty GPS wkrótce
Zniżki PTTK tak
Możliwość płatności kartą ???
Możliwość wcześniejszej rezerwacji tak
Pole namiotowe b/d
Możliwośc spania na podłodze b/d
Świetlica/Jadalnia tak
Przechowalnia bagażu tak
Wyporzyczalnia sprzętu b/d
Możliwość rozpalenia ogniska tak
Zasięg sieci tel. w obrębie schroniska ????
Wi-Fi b/d
Możliwość wzięcia psa/kota tak
Telefon 606 11 82 02
E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
WWW www.stozek.com.pl/

Oceń schronisko

Ocena: 4.00/5 (2 Głosów)
 

Informacje dotyczące schroniska Stożek

Położone na wysokości 957 m n.p.m. w paśmie Czantorii. Dojście z przystanku PKS w Wiśle-Łabajowie zielonym szlakiem ok. 1 h. Do dyspozycji turystów liczne znakowane szlaki turystyczne polskie i czeskie. Możliwość uprawiania górskiej turystyki pieszej, rowerowej i narciarskiej, oraz narciarstwa zjazdowego - dzięki działającym przy schronisku wyciągom.

Ciekawostki o schronisku Stożek

Budynek schroniska znajduje się poniżej szczytu Wielkiego Stożka (978 m. npm.), tuż przy grzbiecie pasma Czantorii i Stożka, stanowiącego jednocześnie granicę Polsko - Czeską. Wspomniane pasmo jest najbardziej na zachód wysuniętą częścią polskiego Beskidu Śląskiego, a jego zakończeniem jest masyw Tułu. Jest to najstarsze polskie schronisko w Beskidzie Śląskim, o którego budowie zadecydował Zarząd Oddziału PTT w Cieszynie w 1919 roku. Budowę rozpoczęto w maju 1920 r. wg projektu Stanisława Chorubskiego, który wykorzystał elementy architektoniczne zarówno miejscowe, jak i podhalańskie. Uroczyste otwarcie schroniska nastąpiło 9 lipca 1922 r. Wielokrotnie modernizowane, doczekało się gruntownego remontu w latach 60-tych i od tego czasu jego kształt i wygląd praktycznie nie uległy zmianie. Nie zmieniły się też wspaniałe widoki roztaczające się ze schroniska w kierunku wschodnim

Rezerwacja miejsc w schronisku Stożek

Telefon: 606 11 82 02

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja/Dojazd do schroniska Stożek

Koordynaty GPS: wkrotce

Opcie dojścia wkrótce

Informacje dotyczące schroniskazostały uzyskane dzięki portalowi obiekty.pttk.pl oraz www.stozek.com.pl/

Wyszukiwarka

Top 5 Schronisk Górskich