Beskid Żywiecki (11)

Schronisko Hala Krupowa

schronisko-hala-krupowa
Ilość miejsc 38
Zakres cen (zł) 24-38
Gastronomia (ciepłe posiłki) tak
Sanitariaty (WC, prysznic) tak
Koordynaty GPS kliknij
Zniżki PTTK tak
Możliwość płatności kartą brak
Możliwość wcześniejszej rezerwacji tak
Pole namiotowe tak
Możliwośc spania na podłodze tak
Świetlica/Jadalnia tak
Przechowalnia bagażu tak
Wyporzyczalnia sprzętu brak
Możliwość rozpalenia ogniska brak
Zasięg sieci tel. w obrębie schroniska ????
Wi-Fi brak
Telefon (18) 447 50 05
E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
WWW krupowa.pttk.pl

Oceń schronisko

Ocena: 2.00/5 (1 Głos)
 

Informacje dotyczące schroniska Hala Krupowa

Schronisko na Hali Krupowej znajduje się w Pasmie Babiogórskim - przy granicy Beskidu Żywieckiego i Makowskiego, pomiędzy Zawoją, Jordanowem i Zubrzycą, około 10 km na północny wschód od Babiej Góry. Dokładna lokalizacja schroniska przedstawiona została na mapce poniżej.

Schronisko oddaje do dyspozycji swoich gości 38 miejsc noclegowych w sześciu wygodnych pokojach. Są to: dwa pokoje dwuosobowe, dwa pokoje czteroosobowe, jeden pokój dziesięcioosobowy oraz jeden pokój szesnastoosobowy. W razie potrzeby, istnieje możliwość zapewnienia dodatkowych miejsc do spania na materacach. Wszystkie pokoje wyposażone są w zwykłe lub piętrowe łóżka, poduszki, koce lub kołdry, stoły, krzesła, wieszaki oraz szafy lub półki.

Ciekawostki o schronisku Hala Krupowa

We wszystkich pokojach działa centralne ogrzewanie, zatem wszystkie miejsca noclegowe dostępne są przez cały rok. Okna większości pokoi "wychodzą" na południe - w stronę Tatr.

Schronisko zostało gruntownie wyremontowane i przebudowane na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Obecnie jest to ładny, drewniany, jednopiętrowy budynek w stylu góralskim, doskonale pasujący do otoczenia. Na parterze schroniska znajduje się pokój szesnastoosobowy, bufet turystyczny oraz przytulna jadalnia, mieszcząca równocześnie około 30 osób. Obok niepowtarzalnego nastroju, istotnym atutem jadalni jest duży kamienny kominek. Bufet turystyczny oferuje dania ciepłe i zimne, herbatę, kawę, ciastka, słodycze, piwo oraz inne napoje chłodzące. W schronisku można też zaopatrzyć się w mapy, przewodniki, książki, pocztówki, pamiątki oraz wiele "drobiazgów" niezbędnych na turystycznym szlaku. Na piętrze znajdują się wszystkie pozostałe pokoje gościnne oraz dwie toalety. W większej zainstalowane zostały kabiny natryskowe. Trzecia, największa toaleta zlokalizowana jest w piwnicy schroniska.

Do schroniska na Hali Krupowej można dojść jednym z kilkunastu atrakcyjnych szlaków turystycznych. Można tam także dojechać rowerem górskim oraz na nartach. Najbliższy schroniska parking znajduje się w Sidzinie Wielkiej Polanie, skąd - na specjalne życzenie - istnieje możliwość dowozu gości lub ich bagażu.

Zimą, śnieg na drodze gospodarczej jest regularnie ubijany gąsienicami skutera śnieżnego, dzięki temu można tamtędy wygodnie dojść do schroniska niezależnie od grubości pokrywy śnieżnej oraz drożności szlaków turystycznych.

Rezerwacja miejsc w schronisku Hala Krupowa

Tel. (18) 447 50 05 oraz 607 033997
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja/Dojazd do schroniska Hala Krupowa

Koordynaty GPS: 49°37'35.1'' N, 19°38'41.2'' E

Korzystając z komunikacji publicznej, w pobliże Hali Krupowej najłatwiej dojechać do Skawicy (mikrobusami relacji Kraków - Zawoja), skąd na Halę Krupową prowadzi niebieski szlak; do Sidziny (przystanek Dąb, mikrobusy "Buksa BUS", szlak zielony) oraz do Zubrzycy Górnej Zimnej Dziury (mikrobusami relacji Nowy Targ - Zubrzyca), skąd na Halę Krupową można dojść niebieskim szlakiem przez Policę lub drogą gospodarczą. Droga gospodarcza (trawersująca wschodni stok Czyrńca) jest najprostszą i najbardziej malowniczą z najkrótszych tras prowadzących do schroniska. Natomiast dla turystów zmotoryzowanych, najbliższy schroniska parking znajduje się w Sidzinie Wielkiej Polanie. Aby tam dojechać należy skręcić w stronę Sidziny z drogi łączącej Jordanów z Suchą Beskidzką (jadąc od Jordanowa - w lewo, około 2 km za miejscowością). Następnie, po około sześciu kilometrach (vis-a-vis przystanku PKS Sidzina Dąb) trzeba skręcić w prawo, by po dziesięciu minutach dojechać do przystanku Sidzina Wielka Polana. Tam (obok przystanku lub na parkingu leśnym) można zostawić samochód, by podążając za czarnymi znakami, po niecałej godzinie przyjść na Halę Krupową. Do Wielkiej Polany można dojechać także od strony Zubrzycy Górnej (na rozwidleniu dróg pod szkołą, należy skręcić w prawo). W pobliżu schroniska prowadzi też droga łącząca Skawicę z Juszczynem.

Informacje dotyczące schroniskazostały uzyskane dzięki portalowi obiekty.pttk.pl oraz krupowa.pttk.pl

Wyszukiwarka

Top 5 Schronisk Górskich