Karkonosze (9)

Schronisko Odrodzenie

schronisko-odrodzenie
 

Informacje dotyczące schroniska Odrodzenie

Położone na wysokości 1236 m n.p.m. na zboczu Małego Szyszaka powyżej Przełęczy Karkonoskiej, na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Dojście z przystanku PKS w Przesiece szlakiem niebieskim 2 h. Liczne szlaki turystyczne umożliwiają uprawianie górskiej turystyki pieszej i narciarskiej oraz rowerowej.

Ciekawostki o schronisku Odrodzenie

Historia zawsze ma swój początek. Naszym odrodzeniowym początkiem był dzień 1 marca 2009 roku, kiedy w schroniskowym budynku na nowo zaczęło tętnić życie. Każda osoba, która przemierza górskie szlaki, wie czym dla schroniska jest życie- ciepło, czystość, górska atmosfera. Te elementy złączone w całość spowodowały, iż w odrodzeniowych murach na nowo słychać gwar górskich opowieści, śmiechy zaprawione dobrym trunkiem, oraz czuć atmosferę dobrej górskiej gawędy.

Kim jesteśmy? Na ten temat można snuć długie opowieści, górskim podobne i wypisywać życiorysy. Jednakże naszym zamiarem jest stworzyć atmosferę przyjaźni pomiędzy Wami Szanowni Goście, a nami. Osoby które odwiedziły nasz zakątek, zdążyły zapewne zauważyć nas przemykających po salach schroniska, a ktoś zabawnie nazwał tą bieganinę „sympatycznym rozgardiaszem”, za co serdecznie dziękujemy.

Kierujemy się pasją oraz sentymentem do gór, a nad działaniem przyświeca słońce karkonoskiego nieboskłonu. Zaangażowanie to spowodowało, iż grupa osób udzielających się w „Odrodzenie Odrodzenia”, powiększa się z dnia na dzień. Jednakże Mili Państwo winniście wiedzieć, iż za całym pomysłem tchnięcia życia w schronisko stoją osoby, którym los tego budynku nie był i nie jest obojętny.

Nasze działania, które nazwaliśmy „Odrodzeniem Odrodzenia”, są przede wszystkim po to by miejsce to żyło i było odwiedzane przez Was Szanowni Państwo. Atmosferę tworzą ludzie, toteż zapraszamy do odwiedzin, rozmów, każda osoba pracująca w Naszym Odrodzeniu pogawędzi, udzieli trafnych rad wyboru szlaku, wspomoże w wędrówce.

Dobra kuchnia to podstawa. Który górołaz nie lubi domowych pierogów, schaboszczaka, bądź żurku na zakwasie z jajkiem? Nasz Bufet serwuje pyszności od 8:00 do 20:00 Zapraszamy w mury Odrodzenia i do zobaczenia na szlaku!

Rezerwacja miejsca w schronisku Odrodzenie

Telefon: 75 75 22546

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja/Dojazd do schroniska Odrodzenie

Koordynaty GPS: wkrótce

Schronisko znajduje się na trasie Głównego Szlaku Sudeckiego- CZERWONY, zwanego niegdyś Drogą Przyjaźni Polsko–Czechosłowackiej, prowadzi on granią Karkonoszy od Przełęczy Okraj do Hali Szrenickiej.

Do Odrodzenia można także dostać się:

- Od strony polskiej, pieszo, zamkniętą dla ruchu samochodowego, drogą asfaltową (niebieski szlak) z miejscowości Przesieka (5km, około 2h pieszo). W Przesiece możesz bezpiecznie zostawić swój samochód, na parkingu pod Pensjonatem "Marzenie"- opłata 10zł/dobę.

- Od strony czeskiej przez miejscowość Spindlerovy Mlyn, możliwy jest dojazd samochodem, przez cały rok, prawie pod samo schronisko! (parking przy hotelu "Spindlerowa Bouda" 300m poniżej schroniska)

Informacje dotyczące schroniskazostały uzyskane dzięki portalowi obiekty.pttk.pl oraz www.schroniskoodrodzenie.com/

Wyszukiwarka

Top 5 Schronisk Górskich