Karkonosze (9)

Schronisko pod Łabskim Szczytem

schronisko-pod-labskim-szczytem
 

Informacje dotyczące schroniska pod Łabskim Szczytem

Położone na wysokości 1168 m n.p.m. na Hali pod Łabskim Szczytem na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Dojście ze Szklarskiej Poręby Górnej żółtym szlakiem pl. 2 h. Znajdujący się przy schronisku węzeł znakowanych szlaków turystycznych daje możliwość zwiedzenia całych zachodnich Karkonoszy. Baza dla uprawiania górskiej turystyki pieszej, narciarskiej i rowerowej.

Ciekawostki o schronisku pod Łabskim Szczytem

Niewiele pozostało miejsc w których można z daleka od cywilizacji, w kontakcie z przyrodą wypoczywać i cieszyć się spokojem. Wiele obiektów, które powstały jako schroniska mające służyć utrudzonym górskimi wędrówkami turystom, przekształciło się w "hotele" i restauracje przez które przetaczają się tabuny niedzielnych wycieczkowiczów - zaliczających w przelocie najbardziej popularne szlaki.

Schronisko "Pod Łabskim Szczytem" posadowione na krawędzi Łabskiego Kotła, na skrzyżowaniu wielu turystycznych szlaków, zachowało klimat i atmosferę prawdziwego górskiego schroniska i stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzania Karkonoszy.

Rezerwacja miejsca w schronisku pod Łabskim Szczytem

Telefon: 75 75 260 88

Email: brak

Lokalizacja/Dojazd do schroniska pod Łabskim Szczytem

Koordynaty GPS: wkrotce

Opis dojścia wkróte

Informacje dotyczące schroniskazostały uzyskane dzięki portalowi obiekty.pttk.pl oraz www.labskiszczyt.pl/

Wyszukiwarka

Top 5 Schronisk Górskich