Pieniny (1)

SCHRONISKO TRZY KORONY

schronisko-Trzy-Korony
Ilość miejsc 50
Zakres cen (zł) 38-49
Gastronomia (ciepłe posiłki) tak
Sanitariaty (WC, prysznic) tak
Koordynaty GPS kliknij
Zniżki PTTK tak
Możliwość płatności kartą ???
Możliwość wcześniejszej rezerwacji tak
Pole namiotowe brak
Możliwośc spania na podłodze brak
Świetlica/Jadalnia tak
Przechowalnia bagażu tak
Wyporzyczalnia sprzętu ????
Możliwość rozpalenia ogniska ????
Zasięg sieci tel. w obrębie schroniska ????
Wi-Fi brak
Możliwość wzięcia psa/kota tak
Telefon 609 668 528
E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
WWW www.trzykorony.pl/

Oceń schronisko

Ocena: 3.67/5 (3 Głosów)
 

Informacje dotyczące schroniska Trzy Korony

Położone przy szlaku prowadzącym na najsłynniejszy pieniński szczyt - Trzy Korony - Schronisko to idealne miejsce na odpoczynek. Z okien pokoi, otwartego przez cały rok Schroniska, podziwiać można tradycyjne flisackie tratwy płynące przełomem Dunajca, Czerwony Klasztor czy Tatry. Schronisko słynie z doskonałej regionalnej kuchni no i oczywiście z czystego, górskiego powietrza. Tutejsza restauracja dostępna jest dla wszystkich, także dla przechodzących w pobliżu turystów. Schronisko i okolice oferują wiele atrakcji, które urozmaicają pobyt przez cały rok. Przygotowane są specjalne pakiety dla rodzin, pobyty dla firm wraz z organizacją imprez integracyjnych oraz dla szkół z organizacją zajęć edukacyjnych.

Ciekawostki o schronisku Trzy Korony

Schronisko Trzy Korony zostało wybudowane na przełomie lat 1929 i 1930 przez Komisję Turystyczną Województwa Śląskiego, według projektu dyrektora szkoły budowlanej w Katowicach. Do roku 1939 ośrodek stanowił kolonię wycieczkową dzieci szkolnych ze Śląska, mieścił także stację noclegową Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. W czasie II wojny światowej Niemcy wykorzystywali je jako strażnicę graniczną, taką też funkcję pełniło bezpośrednio po wojnie. Potem, do 1962 r. służyło jako dom wypoczynkowy dla żołnierzy WOP. Od roku 1965 był to dom wczasowy oddziału PTTK przy dawnej Hucie im. Lenina. W roku 1973 budynek stał się własnością PTTK, które przeprowadziło remont obiektu. Obecnie wszystkie pokoje są z łazienkami.

Rezerwacja miejsc w schronisku Trzy Korony

on-line www.trzykorony.pl/rezerwacja

Telefon: 609 668 528

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czynna od 9:00-21:00

Lokalizacja/Dojazd do schroniska Trzy Korony

Koordynaty GPS: N49º24'19",  E20º24'539"

Do Schroniska dojechać można przez cały rok. Prowadzi do nas asfaltowa droga, która jest przejezdna także zimą. Posiadamy parking przeznaczony wyłącznie dla Gości korzystających z noclegów w Schronisku.

Informacje dotyczące schroniskazostały uzyskane dzięki portalowi obiekty.pttk.pl oraz www.trzykorony.pl

Wyszukiwarka

Top 5 Schronisk Górskich