Sudety Zachodnie (3)

Schronisko Szwajcarka

Ilość miejsc 32
Zakres cen (zł) 20-25
Gastronomia (ciepłe posiłki) tak
Sanitariaty (łazienki) tak
Koordynaty GPS wkrótce
Zniżki PTTK b/d
Możliwość płatności kartą b/d
Możliwość wcześniejszej rezerwacji tak
Pole namiotowe tak
Możliwośc spania na podłodze b/d
Świetlica/Jadalnia tak
Przechowalnia bagażu tak
Wyporzyczalnia sprzętu tak
Możliwość rozpalenia ogniska b/d
Zasięg sieci tel. w obrębie schroniska b/d
Wi-Fi b/d
Możliwość wzięcia psa/kota tak
Telefon 781 482 993
E-mail b/d
WWW www.szwajcarka.infoturystyka.pl/

Oceń schronisko

Ocena: 4.00/5 (1 Głos)
 

Informacje dotyczące schroniska Szwajcarka

Turyści, którzy chcą nocować w Szwajcarce powinni zabrać ze sobą śpiwory.

Położone na wysokości 520 m n.p.m. na stokach Krzyżnej Góry, w Górach Sokolich na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Dojście od stacji PKP w Trzcińsku niebieskim szlakiem 1 h. Doskonała baza dla uprawiania wspinaczki skałkowej - Góry Sokole są jednym z najlepszych terenów wspinaczkowych w Polsce. Możliwość uprawiania górskiej turystyki pieszej, rowerowej i narciarskiej dzięki znakowanym szlakom turystycznym.

Ciekawostki o schronisku Szwajcarka

Schronisko Szwajcarka stanowi znakomitą bazę wypadową dla ludzi aktywnie uprawiających wspinaczkę skałkową. W naszym schronisku znajduje się Baza Noclegowa Dolnośląskiej Szkoły Wspinaczki.

Dla wspinaczki niebagatelne znaczenie ma znakomite tarcie, tak charakterystyczne dla granitu. Również nauka korzystania z tego dobrodziejstwa natury, jak i przekonanie się na własnej skórze (gumie), iż to rzeczywiście działa, przebiega w granicie szybciej i sprawniej aniżeli w wapieniu.

Skałki Sokolików stanowią typowe, granitowe turnie, często o strzelistych wierzchołkach. Wysokość ścian wynosi od kilku do 60 m., niektóre jednak filary osiągają nawet ok. 90 m., zatem drogi wspinaczkowe 2-3 wyciągowe nie należą tu do rzadkości, a rzeźba ścian przedstawia wszystkie formacje skalne, co umożliwia naukę i doskonalenie różnych technik poruszania się w skale.

Można stwierdzić ogólnie, iż asekuracja w skałkach Gór Sokolich jest dobra, jak to w granicie. Występuje tu wiele rys i pęknięć, w których bez problemu można osadzić kostkę czy "frienda". Gdzieniegdzie można asekurować się poprzez zarzucenie pętli na ząb skalny czy też na blok. Można również niekiedy wykorzystać w tym celu rosnące w ścianie drzewka. "Kruszyzna" zdarza się dość rzadko. Stanowiska zjazdowe z reguły są dobrej jakości.

Rezerwacja miejsca w schronisku Szwajcarka

Telefon:781 482 993

Lokalizacja/Dojazd do schroniska Szwajcarka

Koordynaty GPS: wkrotce

opis dojscia wkrótce

Informacje dotyczące schroniskazostały uzyskane dzięki portalowi obiekty.pttk.pl oraz http://www.szwajcarka.infoturystyka.pl/