Beskid Mały (2)

CHATA POD POTRÓJNĄ

chata-pod-potrojna
Ilość miejsc 50
Zakres cen (zł) 13-18
Woda(ciepła,bieżąca) tak
Prąd tak
WC (toaleta) tak
Koordynaty GPS: kliknij
Zniżki PTTK tak
Kuchnia turystyczna tak
Możliwość wcześniejszej rezerwacji tel. tak
Pole namiotowe brak
Możliwośc spania na podłodze tak
Zasięg sieci tel. w obrębie chaty około 100m od chaty
Wi-Fi brak
Możliwość wzięcia psa ???
Telefon 661 652 408
Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
WWW www.potrojna.com.pl

Oceń chatkę

Ocena: 4.00/5 (2 Głosów)
 

Informacje dotyczące chaty pod Potrójną

Na wysokości około 884 m n.p.m., w Beskidzie Małym, między szczytem Potrójna, a Łamaną Skałą, znajduje się studencka chatka, zwana SST "Pod Potrójną". Na poddaszu głównego budynku znajduje się 5 pokoi, mogących pomieścić łącznie 30 osób. Turysta odpocznie tam na pryczy z materacem i kocem. Śpiwór może okazać się przydatny. Pozostali przybyli umieszczeni zostaną w mniejszym, jednak podobnie wyposażonym budynku, przeznaczonym dla 15 osób. Studenci oraz młodzież ucząca się zapłaci za nocleg 13zł, osoby pracujące 19zł. W chatce dobrze będzie czuła się zarówno osoba, która dopiero rozpoczyna górskie wędrówki, jak i stary wyga. Bieżąca woda i prąd doprowadzane do budynku są dużym ułatwieniem. Klimat tego miejsca sprawia, że nawet drewniany wychodek znajdujący się na zewnątrz przestaje być problemem.

Ciekawostki o chacie pod Potrójną

Różne motywy kierują turystami, którzy wybierają na miejsce swojego noclegu SST "Pod Potrójną". Zwykle jest to chęć złapania oddechu od zatłoczonego miasta. Tutaj, gdzie większą grupę osób spotyka się okazjonalnie, czym jest telewizja nikt już nie pamięta, najbliższy dom oddalony jest o kilometr, a zasięg telefonii komórkowej znajduje się 100 metrów dalej, przy ognisku i dźwiękach pianina można naprawdę odpocząć. Osoby aktywne także nie będą się nudzić. Spacer na szczyt Potrójnej (884 m) jest wskazany. Wersja bardziej ambitna uwzględnia Łamaną Skałę, a także Grotę Komonieckiego z wodospadem, będącą pomnikiem przyrody nieożywionej. Trudno wyobrazić sobie, by być w tym rejonie i nie zobaczyć jaskiń Czarne Działy. Turysta szukający niezwykłych doświadczeń zmysłowych na pewno uda się w okolice Łysiny, by obejrzeć grupę skalną zbudowaną z piaskowca istebniańskiego i najniżej położoną w Polsce jaskinię lodową-w Zamczysku.

Blisko stuletnia drewniana chata, która wcześniej była chałupą góralską, usytuowana jest w miejscu zwanym przez mieszkańców Beskidu Małego Czarnym Groniem. Posiada kuchnię, w której można przygotować posiłek, naturalnie z tego, co się przyniosło. Sztućce, garnki, kubki oraz talerze znajdują się na miejscu do użytku gości. Korzystać można także z pieca, lodówki i czajnika. Po skończonym posiłku, naczynia należy umyć w zlewie i umieścić na suszarce, gdyż gospodarze cenią samodzielność przybyłych. Oprócz kuchni, na parterze znajduję się sala kominkowa, a w niej ręcznie zdobiony kominek oraz pianino, na którym można grać. Na końcu korytarza do użytku gości oddana jest łazienka. Odwiedzający muszą pamiętać, że wchodząc do chatki mijają pomieszczenia prywatne. Brak szacunku dla gospodarzy, spotkać może się z reprymendą ich czworonoga. Jeśli chodzi o pozostałe ważne miejsca, to na piętrze znajduje się 5 pokoi sypialnych (2 pokoje dwuosobowe, 1 pokój czteroosobowy, 1 pokój sześcioosobowy, 1 pokój sztesnastoosobowy), a na zewnątrz zadaszone miejsce na ognisko, przy którym biesiadować mogą wszyscy goście chaty.

Mimo tego, że chatka czynna jest przez cały rok, wcześniejsza rezerwacja jest wskazana. W weekendy będzie pomocna dla gospodarzy. Planując nocleg w dni powszednie, może okazać się to niemożliwe ze względu na wykonywane prace gospodarcze. W takim wypadku, gospodarze na pewno nas o tym poinformują drogą mailową (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), która jest jedyną opcją dokonania rezerwacji.

Rezerwacja miejsca w chacie pod Potrójną

Chata czynna cały rok

Osoba do kontaktu:
Marcin i Michalina
Tel. 661 652 408
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - preferowany sposób

Lokalizacja/Dojazd do chaty pod Potrójną

Koordynaty GPS: N49°45'48.67"    E19°22'27.11"

Możliwości dotarcia do chatki jest kilka. Najkrótsza droga szacowana jest na niecałą godzinę. Startujemy z przystanku PKS: Kocierz-Basie. Wybierając trasę przez polanę Sołówka, szlakiem żółtych słoneczek bez problemu docieramy na miejsce. Można też iść nieoznakowaną "spychaczówką" przez Suwor i Zakocierz. Szlak żółty prowadzi także z Targanic. Od południowej strony, ruszając ze Ślemienia w kierunku Łamanej Skały, wiedzie szlak niebieski, z kolei zwolennicy szlaku czerwonego swoją wędrówkę rozpoczną z przełęczy Kocierskiej lub z Leskowca.

Własne

Wyszukiwarka

Top 5 Chatek Studenckich