Bieszczady (4)

CHATKA SOCJOLOGA

chata-socjologa
Ilość miejsc 50+
Zakres cen (zł) 10-15
Woda (studnia) tak
Prąd brak
WC (wychodek) tak
Koordynaty GPS kliknij
Zniżki PTTK brak
Kuchnia turystyczna tak
Możliwość wcześniejszej rezerwacji tak
Pole namiotowe tak
Możliwośc spania na podłodze tak
Zasięg sieci tel. kom. w obrębie chaty ????
Telefon 504 018 205
E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
WWW www.otryt.bieszczady.pl

Oceń chatkę

Ocena: 5.00/5 (1 Głos)
 

Informacje dotyczące chatki Socjologa

Na wysokości około 894 m n.p.m., między dolinami: Sanu i Głuchy, na grzbiecie Otrytu w Bieszczadach, położona jest studencka chatka, "Chata Socjologa". W budynku nocleg znajdzie około 50 osób, w pomieszczeniach wieloosobowych z pryczami i materacami. Konieczny okaże się śpiwór. Koszt noclegu wynosi 15 zł. Istnieje też możliwość rozbicia namiotu. To doskonałe miejsce dla osób pragnących spędzić czas w górskim klimacie, bez zbędnych udogodnień. W chatce nie ma prądu, zatem wieczory spędza się przy świecach. Na zewnątrz oprócz latryny, znajduje się tzw. łazienka. Można również korzystać z łazienek znajdujących się w budynku, jednak najpierw trzeba przynieść wodę, by następnie umyć się w misce.

Ciekawostki o chatce Socjologa

Chata bez przerwy tętni życiem. W ciągu dnia, turyści włączają się do zwykłych prac, jak np. rąbanie drewna, zmywanie naczyń, czy noszenie wody. Wieczory spędzane podczas biesiady, przy świecach i kominku, pozwalają odpocząć. Rano, warto wybrać się na najwyższy punkt Otrytu - Trohaniec, skąd podziwiać można uroki górskiego krajobrazu. Będąc w tych okolicach, koniecznie trzeba udać się na jeden z najbardziej urokliwych bieszczadzkich szczytów - Dwernik Kamień.

"Chata Socjologa", na parterze, posiada kuchnię z piecem, w której można przygotować posiłek. Sztućce, garnki, kubki oraz talerze znajdują się na miejscu do użytku gości. Przyrządzone dania, spożyć można w sali z kominkiem, która pełni funkcję jadalni. Na wyższych piętrach turysta znajdzie miejsce przeznaczone do spania.

Cena noclegu wynosi 15 zł dla dorosłych, 10 zł dla uczniów i studentów do ukończenia 26 roku życia. Dzieci do lat 10, zwolnione są z opłat. Koszt spania na polu namiotowym to 10 zł (nie dotyczy tylko dzieci do 10 roku życia).

Choć chatka czynna jest cały rok, w przypadku większych grup, lepiej wpisać się w kalendarz znajdujący się na stronie bazy.

Rezerwacja miejsca w chatce Socjologa

Osoba do kontaktu:
Tel. 504 018 205
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja/Dojazd do chatki Socjologa

Koordynaty GPS: 49° 14' 28.27"N 22° 38' 11.41"E

Do chaty Socjologa można dojść szlakami niebieskim z Dwernika - Skrzyżowanie lub z drugiej strony, przez cały grzbiet Otrytu, z Polany. Z Dwernika, prowadzi też ścieżka przyrodniczo - historyczna, którą na Otryt dochodzi się w 45 min. W druga stroną tą ścieżką (biegnącą wraz z zielonym szlakiem) można zejść do wsi Chmiel mijając przy okazji drugą chatkę, zwaną "Lektorium" oraz zdziczały, przedwojenny sad. Zielony szlak prowadzi też na Otryt z Lutowisk, którym w 1,45 dotrzemy do chatki. Możliwe jest też wejście bez szlaku od strony Smolnika czy Dwerniczka przez Trohaniec.

Informacje dotyczące chaty zostały uzyskane dzięki portalowi www.chatki.com.pl

Wyszukiwarka

Top 5 Chatek Studenckich