Beskid Sądecki (2)

Chatka Niemcowa

chata-niemcowa
Ilość miejsc 50
Zakres cen (zł) brak danych
Woda (studnia) tak
Prąd tak
WC (wychodek) tak
Koordynaty GPS:
N49º26'36.26",  E20º38'45.34"
kliknij
Zniżki PTTK brak danych
Kuchnia turystyczna tak
Możliwość wcześniejszej rezerwacji tel. tak
Pole namiotowe ??
Możliwośc spania na podłodze tak
Zasięg sieci tel. w obrębie chaty ????
Telefon 18 446 51 28
E-mail brak danych
WWW www.szalasolot.quali.pl

Oceń chatkę

Ocena: 5.00/5 (3 Głosów)
 

Informacje dotyczące chatki Niemcowa

Na wysokości około 960 m n.p.m., w Beskidzie Sądeckim, w Paśmie Radziejowej, pod szczytem Złotułki, położona jest studencka chatka, "Niemcowa".

W dwóch budynkach znajdują się pomieszczenia wieloosobowe z pryczami lub materacami. Oczywiście należy zabrać śpiwór. Obie chaty mogą pomieścić łącznie około 50 osób (w zimie-około 30). Koszt noclegu waha się między 11-13 zł. Cena spania w namiocie wynosi 5 zł.

Nie należy się spodziewać przesadnych luksusów. W bazie, co prawda znajduje się oświetlenie elektryczne, jednak większość przybyłych korzysta ze świeczek. Drewniane latryny znajdują się za chatkami. Tzw. łazienka, zlokalizowana jest na zewnątrz, przy źródełku. Można korzystać tam z misek, kubów, a nawet lusterka.

Ciekawostki o chatce Niemcowa

Przybyli do chatki, powinni od razu planować trasę na kolejny dzień. Niedaleko stąd do najwyższego szczytu Beskidu Sądeckiego - Radziejowej. Nieco bliżej znajduje się, niecałe 100 m niższy, szczyt Wielkiego Rogacza. Warto udać się do słynnych: Wąwozu Homole oraz rezerwatu przyrody Biała Woda.

Centralnym punktem jest kuchnia z piecem, w której można przygotować posiłek. Garnki oraz kubki znajdują się na miejscu, do użytku gości. Wodę do picia, należy przynieść ze źródełka. W kuchni również znajdują się prycze do spania. Na strychu, spać można będzie na materacach. Noclegu na strychu, nie poleca się szczególnie zmęczonym, gdyż nie prowadzą do niego schody, a jedynie drewniane belki, na styl małej drabinki. Przed chatą wyznaczone jest miejsce na ognisko. Beskidzkie uroki, podziwiać warto z huśtawki, która cieszy się niegasnącym zainteresowaniem zarówno młodszych, jak i tych nieco starszych.

Baza powstała w 1974 roku. Zarządzana była przez Biuro Podróży i Turystyki - Almatur z Krakowa oraz studentów Politechniki Krakowskiej. Obecnie jest własnością prywatną, którą opiekuje się Haris. Niepowtarzalny klimat tego miejsca, przetrwał zmiany właścicieli. Do dziś wśród turystów krąży opinia, że atmosfera w "Niemcowej" jest niepowtarzalna i do tego miejsca, chce się wracać.

Cena noclegu wynosi 11 zł, od jesieni koszt wzrasta, do 13 zł. Za miejsce w namiocie zapłacimy 5 zł. Chata czynna jest bez przerwy, od czerwca do września oraz w ferie studentów. Pozostałe terminy należy uzgodnić. W celu dokonania rezerwacji należy kontaktować się z Jurkiem Walickim.

Rezerwacja miejsce w chatce Niemcowa

Szczególnie w zimie należy zapowiedzieć wcześniej swoją wizytę.
Tel. do rezerwacji 18 446 51 28
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja/Dojazd do chatki Niemcowa

Koordynaty GPS: N49º26'36.26",  E20º38'45.34"

Możliwości dotarcia do chatki jest kilka. Najkrótsza droga według podanych czasówek zajmie 1 godzinę i 35 minut (w rzeczywistości znacznie mniej). Marsz rozpocząć należy wówczas z Kosarzysk, szlakiem niebieskim, który dalej łączy się z żółtym. Trasa z Piwnicznej-Zdroju, żółtym szlakiem zaprowadzi nas do chatki w około 2 godziny, chyba, że przeoczymy małe żółte tasiemki, które na pewnych odcinkach zastępują oznaczenia na drzewach. Ruszając czerwonym szlakiem z Rytra, trzeba przygotować się na 3 godziny wędrówki..

Informacje dotyczące chaty zostały uzyskane dzięki portalowi www.chatki.com.pl

Wyszukiwarka

Top 5 Chatek Studenckich