Beskid Żywiecki (5)

Chatka Lasek

chata-lasek
 

Informacje dotyczące chatce Lasek

Studenckie Schronisko Turystyczne "Lasek", czyli inaczej "Chatka Elektryków", położone jest tuż pod szczytem góry Lasek (868 m. n.p.m.), w paśmie Laskowskim, często zaliczanym do pasma Jałowieckiego w Beskidzie Żywieckim Chatka znajduje się w pozostałościach przysiółka Łosek, pomiędzy wsiami Koszarawa i Pewel Wielka. Chatka stoi na południe od szczytu przy żółtym szlaku w kierunku Koszarawy.

Chatka jest otwarta cały rok i we wszystkie dni tygodnia, dobrze jest jednak zapowiedzieć swój przyjazd. W chatce znajdują się 3 pomieszczenia sypialne dla gości, z czego jedno bardzo duże zajmujące niemal całe poddasze. Turyści szukający noclegu powinni mieć ze sobą śpiwór. Ponadto w chatce znajduje się kuchnia, świetlica i łazienka z prysznicem. Nominalnie schronisko mieści 40 osób. Ubikacja znajduje się na zewnątrz. Chatka jest zelektryfikowana, oraz jest w niej dostęp do bieżącej wody. Obok chatki znajdziemy miejsce gdzie można zapalić ognisko, ponadto dwie huśtawki oraz boisko do siatkówki. Chatka nie prowadzi gastronomi ani sprzedaży produktów żywnościowych, jednak zawsze można tu liczyć na kubek herbaty a w kuchni każdy może przyrządzić sobie posiłek z własnych surowców. Na terenie chatki mają zasięg telefony sieci plus, a w odległości kilkudziesięciu metrów od chaty można znaleźć zasięg pozostałych sieci. Chatka jest dobrym miejscem wypadowym na sąsiednie szczyty pasma Jałowieckiego oraz sam Jałowiec. Nietrudno stąd też dotrzeć w rejon Pilska a nawet na Babią Górę.

Ciekawostki o chatce Lasek

Chatka jest dobrym miejscem wypadowym na sąsiednie szczyty pasma Jałowieckiego Lachów Groń, Czerniawę Suchą czy sam Jałowiec. Łatwo też przeskoczyć stąd przez Przyborów i szczyt Przyborówki do Krzyżówek i Korbielowa a zatem w rejon Pilska bądź w rejon Jaworzyńca (997 m. n.p.m.) i w Grupę Mędralowej. W druga strone blisko leży malownicze Pasmo Pewelsko-Ślemieńskie, zaliczane już do Beskidu Małego lub jeszcze dalej przez Gachowiznę i Ślemień w góry zasolskie Beskidu Małego. Turyści, których interesuje dawne budownictwo drewniane mogą odwiedzić słynną Starą Karczmę w Jeleśni.

Rezerwacja miejsca w chatce Lasek

Przed przybyciem do chaty prosi się o wcześniejszy kontakt telefoniczny, szczególnie w przypadku większych grup
690007239 Mariusz Schabikowski

Lokalizacja/Dojazd do chatki Lasek

Koordynaty GPS: wkrotce

Wszelkie informacje związane z dojsciem są opisane na stronie chatki.Opis jest bardzo porządnie przygotowany i wzbogacony o zdjęcia

Informacje dotyczące chaty zostały uzyskane dzięki portalowi www.lasek.102.pl/

Wyszukiwarka

Top 5 Chatek Studenckich