Beskid Sądecki (2)

Chatka Magóry

chata-magory
 

Informacje dotyczące chatki Magóry

Na wysokości około 831 m n.p.m., na skraju rozległej polany Beskidu Sądeckiego, położona jest studencka chatka "Magóry".

W dwóch budynkach znajdują się pokoje wieloosobowe z pryczami i materacami. Należy mieć jednak własny śpiwór. Nocleg przewidziany jest dla 40 przybyłych, a cena wynosi 20 zł za osobę. Istnieje również możliwość rozbicia własnego namiotu.

To doskonałe miejsce dla osób pragnących spędzić czas w górskim klimacie, a jedocześnie lubiących wygodę. Łazienka z ciepłą wodą i wanną oraz ogrzewanie sprawią, że nawet najwięksi przeciwnicy nocowania poza domem pokochają to miejsce. Z toalety można korzystać zarówno w łazience, jak i na zewnątrz w latrynie.

Ciekawostki o chatce Magóry

Miejscem wartym zobaczenia przez turystów przebywających w chacie są na pewno Jaworki. Wioska słynna jest z rezerwatów przyrody: Wąwóz Homole, Zaskalskie-Bodnarówka, Biała Woda, czy Wysokie Skałki. Niedaleko znajduje się także Piwniczna, znana z leczniczych wód mineralnych. Spragnieni trekkingu, rozprostują nogi w drodze przez Eliaszówkę na najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego - Radziejową. Trasę dodatkową urozmaicą konie, które poruszać się będą specjalnie dla nich wyznaczonym szlakiem.

Magórska chata posiada kuchnię z piecem, w której można przygotować posiłek. Sztućce, garnki, kubki oraz talerze znajdują się na miejscu do użytku gości. Sporym ułatwieniem jest też możliwość zamówienia posiłku w bazie. W letnie dni, najprzyjemniej spożywać je na ławie przed chatą. W słodycze oraz zimne napoje turyści zaopatrują się w bufecie. Obok kuchni, na parterze znajduje się łazienka, pokój gospodarza oraz salon. Poddasze jest miejscem, w którym na materacach można spędzić noc. Obok znajduje się drugi mieszkalny budynek. W pomieszczeniu na parterze wędrowcy odpoczną na łóżkach piętrowych, na poddaszu - na materacach. Przed głównym budynkiem rozpalić można ognisko i biesiadować do rana, na ławach ustawionych wokół niego. Kiełbaski usmażą się na podwieszanym grillu, który rzadko można spotkać przy studenckich chatkach.

Cena noclegu wynosi 20 zł, osoby uczące się zapłacą 15 zł. Cenę wynajęcia całego drugiego budynku należy ustalić z gospodarzem.

Choć chata czynna jest przez cały rok, chęć nocowania w niej, najlepiej zgłosić telefonicznie lub mailowo, gdyż jest to kwatera prywatna. Gospodarz najchętniej przyjmuje w weekendy, święta, wakacje oraz ferie zimowe.

Rezerwacja miejsca w chatce Magóry

Tel.: 697-345-953 (Andrzej Nowak)
Tel.: (18) 446-56-06
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja/Dojazd do chatki Magóry

Koordynaty GPS: N49º24'24",  E20º39'49"

Opis dojścia do chaty

Najkrótszą drogę do chaty, szacuje się na niecałą godzinę. Wyruszyć należy z Limanovej z góry Zvir, szlakiem oznaczonym niebieskimi wstążkami, przez Eliaszówkę. Szlakiem zielonym z Obidzy lub niebieskim z Kostrzysk w kierunku Eliaszówki dotrzemy do chaty w godzinę. Także w kierunku Eliaszówki ale i Obidzy prowadzi szlak zielony z Piwnicznej, który pozwoli podziwiać beskidzką przyrodę przez blisko 2 godziny.

Własne

Wyszukiwarka

Top 5 Chatek Studenckich