Beskid Żywiecki (5)

Chatka Adamy

chata-adamy
Ilość miejsc 40
Zakres cen (zł) 5-15
Woda(ciepła,bieżąca) tak
Prąd tak
WC (toaleta) tak
Koordynaty GPS: Kliknij
Zniżki PTTK tak
Kuchnia turystyczna tak
Możliwość wcześniejszej rezerwacji tel. tak
Pole namiotowe tak
Możliwośc spania na podłodze tak
Zasięg sieci tel. w obrębie chaty &???
Wi-Fi brak
Możliwość wzięcia psa ???
Telefon 601 802 695
Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
WWW www.adamy.ou.pttk.pl

Oceń chatkę

Ocena: 5.00/5 (3 Głosów)
 

Informacje dotyczące chatki Adamy

Na wysokości około 800 m n.p.m., na stoku Opuśniokana, w Paśmie Jałowieckim, Beskidu Żywieckiego, położona jest studencka chatka, "Pod Solniskiem", znana częściej jako "Adamy". W budynku znajdują się pomieszczenia wieloosobowe, gdzie na kawałku podłogi można się wyspać. Konieczny okaże się śpiwór. Chata pomieści około 40 osób. Koszt noclegu wynosi 15 zł. Istnieje też możliwość nocowania w namiocie, za symboliczne 5 zł.

To doskonałe miejsce dla osób pragnących spędzić czas w górskim klimacie, a jedocześnie lubiących wygodę. Łazienka z ciepłą wodą, prysznicami i toaletą wewnątrz chatki, prąd elektryczny oraz ogrzewanie sprawią, że nawet najwięksi przeciwnicy nocowania poza domem pokochają to miejsce.

Ciekawostki o chatce Adamy

Turyści po dotarciu do chatki, od razu powinni pomyśleć o spacerze na Wsiórz. Przy dobrej widoczności, ich oczom ukaże się obraz Babiej Góry. Przy gorszych warunkach atmosferycznych, zobaczyć będą mogli zabytkową dzwonnicę loterańską. Zainteresowani zabytkami Szlaku Architektury Drewnianej, udadzą się do kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Lachowicach. XVIII-wieczna świątynia jest orientowana, tzn. prezbiterium zwrócone jest na wschód, skąd ma nadejść Chrystus. Spragnieni trekkingu, wybiorą się na najwyższy szczyt Pasma Jałowieckiego (Beskid Makowski)-Jałowiec (1111 m n.p.m), gdzie oprócz spędzenia czasu w tamtejszej wiacie, można zobaczyć krzyż oraz obelisk z 2000 roku. Umieszczone zostały, na pamiątkę przebywających tam kardynałów: Karola Wojtyły i Stefana Wyszyńskiego. W tych rejonach znajduje się także niezwykły Wodospad na Upornym Potoku.

Chata czynna jest w weekendy (piątek 22.00-niedziela 14.00), ferie zimowe oraz wakacje. Wcześniejsza rezerwacja będzie jednak mile widziana. Można także zadzwonić i porozumieć się, aby gospodarze przyjęli grupę (do 15 osób) w ciągu tygodnia.

Rezerwacja miejsca w chatce Adamy

Tel:601 802 695
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja/Dojazd do chatki Adamy

Koordynaty GPS:N49º41'25",  E19º28'13"

Możliwości dotarcia do chatki jest kilka. Najkrótsza droga szacowana jest na niecałą godzinę. Startujemy ze stacji PKP Lachowice Centrum i szlakiem niebieskim, przechodząc przez tory, ruszamy (początkowo drogą asfaltową) w kierunku zachodnim. Dalej widać oznaczenia niebieskiego szlaku chatkowego. Czerwony szlak z przystanku PKS-u w Koszarawie, zajmie nam około godziny. Ruszyć należy w stronę wschodnią, przechodząc przez mostek. Podobnie jak czerwony, szlak żółty także poprowadzi nas przez około godzinę

Informacje dotyczące chaty zostały przygotowane dzieki uprzejmości chatki "Adamy" i na podstawie informacji zawartych na stronie www.adamy.ou.pttk.pl

Wyszukiwarka

Top 5 Chatek Studenckich