Bieszczady (4)

Chatka Koliba

chata-koliba
Ilość miejsc 30+
Zakres cen (zł) 8-40
Woda tak
Prąd tak
WC (toaleta) tak
Koordynaty GPS kliknij
Zniżki PTTK brak
Kuchnia turystyczna brak
Możliwość wcześniejszej rezerwacji tak
Pole namiotowe tak
Możliwośc spania na podłodze tak
Zasięg sieci tel. w obrębie chaty tak
Telefon (13) 461 18 48
E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
WWW koliba.bieszczady.pl

Oceń chatkę

Ocena: 3.00/5 (1 Głos)
 

Informacje dotyczące chatki Koliba

W Bieszczadach Zachodnich, na wysokości około 777 m n.p.m., poniżej przełęczy Przysłup Caryński, między Połoniną Caryńską, a Magórą Stuposiańską, położona jest studencka chatka, "Koliba". Należy ona do Politechniki Warszawskiej.

W budynku znajdują się pokoje 2-osobowe, 6-osobowe i wieloosobowe, z łóżkami. Brak śpiwora nie będzie problemem, można bowiem skorzystać z pościeli. Choć mówi się, że chata przeznaczona jest dla 20 osób, jest to liczba zaniżona i trudno dokładnie powiedzieć ile osób faktycznie pomieści. Koszt noclegu, waha się między 25, a 40 zł za łóżko, 15 zł za podłogę, 8 zł w namiocie. Studenci i pracownicy Politechniki Warszawskiej płacą połowę ceny.

To doskonałe miejsce dla osób pragnących spędzić czas w górskim klimacie, a jedocześnie lubiących wygodę. "Koliba" przypomina bardziej schronisko niż chatkę. Łazienki (z prysznicem, z ciepłą wodą) w pokojach oraz ogrzewanie sprawią, że nawet najwięksi przeciwnicy nocowania poza domem pokochają to miejsce.

Ciekawostki o chatce Koliba

Turyści po dotarciu do chatki "Koliba", na pewno nie pójdą od razu spać, choćby byli zmęczeni. Wieczory spędzić można przy ognisku, w wyznaczonym na nie miejscu, zadaszonym grillu lub w razie mniej sprzyjającej pogody, w sali z kominkiem. Rankiem warto udać się na Połoninę Caryńską, by nacieszyć oczy widokiem bieszczadzkiego krajobrazu. Nieco dalej znajduje się Połonina Wetlińska, na którą także trzeba się wybrać. Baza jest dobrym miejscem na rozpoczęcie wędrówki na najwyższy szczyt bieszczadzki po stronie zachodniej - Tarnicę.

Baza posiada kuchnię, w której można przyrządzić posiłek. Jest ona doskonałym miejscem nie tylko do spożycia przygotowanych dań, ale także spędzenia wieczoru w gronie przyjaciół. Biesiadowanie w ciepłe wieczory zwykle odbywa się przy ognisku, na które wyznaczone zostało miejsce obok chaty lub pod zadaszonym grillem. Zmęczeni, muszą udać się na pierwsze piętro, gdzie znajdują się pokoje (w niektórych jest nawet łazienka; turyści, którzy wybiorą opcję pokoju bez łazienki, skorzystają ze wspólnej, na parterze).

Cena noclegu w pokoju 2-osobowym z łazienką, wynosi 40 zł oraz 30 zł bez łazienki; za łóżko w 6-osobowym z łazienką, turysta zapłaci 30 zł, w wieloosobowym 25 zł. Spać można także na podłodze za 15 zł lub w namiocie za 8 zł. Studenci i pracownicy Politechniki Warszawskiej za okazaniem ważnego dokumentu płacą 50% podanych cen. Doliczana jest również opłata klimatyczna w wysokości 1,60 zł oraz jednorazowa opłata za pościel - 10 zł. Dla grup zorganizowanych, które zgłosiły się przynajmniej 2 miesiące wcześniej, przewidziane jest 20% zniżki.

Mimo tego, że chatka czynna jest przez cały rok, wcześniejsza rezerwacja jest konieczna (trzeba też wpłacić zaliczkę w wysokości 20% ceny, na konto). Przed Sylwestrem i w weekend majowy tylko studenci i pracownicy PW mają możliwość zajęcia chatki. Pozostałe terminy, dostępne są dla wszystkich.

Rezerwacja miejsc w chatce Koliba

Tel. (13) 461 18 48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja chaty/Dojazd do chatki Koliba

Koordynaty GPS: 49° 9' 3.316"N 22° 38' 38.022"E

Możliwości dotarcia do chatki jest kilka. Najkrótsza droga szacowana jest na niecałą godzinę. Startujemy żółtym szlakiem z osady leśnej - Bereżki. Niewiele dłuższa trasa prwadzi z Pszczelin (Widełek), szlakiem niebieskim. Ten sam szlak, prowadzi do "Koliby" z Dwernika i zajmuje od 2 do 3 godzin. Z tej samej miejscowości, można do schroniska dojechać własnym samochodem, jednak droga pozostawia wiele do życzenia i nie każdy środek transportu okaże się odpowiedni.

Informacje dotyczące chaty zostały uzyskane dzięki portalowi koliba.bieszczady.pl oraz www.chatki.com.pl

Wyszukiwarka

Top 5 Chatek Studenckich