Gorce (1)

Gorczańska Chata "Gocha"

chata-gocha
Ilość miejsc 48
Zakres cen (zł) 5-15
Woda (łazienka) tak
Prąd tak
WC (toaleta) tak
Koordynaty GPS kliknij
Zniżki PTTK tak
Kuchnia turystyczna tak
Możliwość wcześniejszej rezerwacji tak
Pole namiotowe brak
Możliwośc spania na podłodze tak
Zasięg sieci tel. w obrębie chaty tak
Telefon 696 544 608
E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
WWW www.gorczanska.pl

Oceń chatkę

Ocena: 4.50/5 (2 Głosów)
 

Informacje dotyczące Gorczańskiej Chaty

Na wysokości około 835 m n.p.m., w paśmie Gorce, w Ochotnicy Górnej, w przysiółku Jamne, pod numerem 161, położona jest studencka chatka, "Gorczańska Chata". W budynku znajdują się 4 pomieszczenia sypialne z łóżkami i pryczami oraz kocami, jednak śpiwór jest konieczny. Chata może pomieścić ponad 48 osób. Koszt noclegu wynosi 15 zł. Śpiący na podłodze zapłacą 10 zł, a osoby pracujące na rzecz chatki z opłaty są zwolnione.

To doskonałe miejsce dla osób pragnących spędzić czas w górskim klimacie, a jedocześnie lubiących wygodę. Łazienka z ciepłą wodą i prysznicem oraz ogrzewanie sprawią, że nawet najwięksi przeciwnicy nocowania poza domem pokochają to miejsce. W przeciwieństwie do większości chat, "Gorczańska" posiada toaletę w głównym budynku.

Ciekawostki o Gorczańskiej Chacie

Położenie w środkowej części Gorców sprawia, że nie ma znaczenia, w którą stronę turysta uda się na spacer, zawsze trafi w ciekawe miejsce. Zielony szlak doprowadzi na Gorc, a udając się w stronę przeciwną, na Turbacz. To także dobre miejsce, by wybrać się na Lubań, przez przełęcz Knurowską lub Studzienki.

"Gorczańska Chata" posiada kuchnię z piecem, w której przygotowuje się posiłek. Sztućce, garnki, kubki oraz talerze znajdują się na miejscu do użytku gości. Korzystać można także z czajnika i zlewu. Posiłek spożyć należy w kuchni lub przed chatą, na ławach, przy drewnianym stole. Choć łazienka z lustrem, prysznicem i umywalką posiada ciepłą wodą, często bywa z nią problem. Nocleg zorganizowany jest w trzech dużych pomieszczeniach i jednym mniejszym. W pokoju najbliżej kuchni, znajduje się klimatyczny kominek. Przed chatą można palić ognisko, w wyznaczonym na nie miejscu. Pokonanie drogi do najbliższego sklepu, zajmuje około 30 min.

Cena noclegu wynosi 15 zł, jednak Gorczańska oferuje szereg zniżek. Studenci zapłacą 12 zł, członkowie PTTK także 12 zł, studenci będący członkami PTTK oraz osoby śpiące na podłodze - 10 zł, przewodnicy SKPx (w tym SKPG), członkowie OA ze wszystkich kół i Honorowi Krwiodawcy, po 5 zł, osoby pracujące na rzecz chaty oraz dzieci do lat 7, z opłaty są zwolnione.

Chata czynna jest bez przerwy w okresie wakacji studentów. Poza tym okresem - w weekendy, ferie zimowe i święta. Pragnąc przyjść do "Gorczańskiej" w piątek, należy zadzwonić i zapytać, o której godzinie obiekt będzie otwarty.

Od roku 1988 miejscem tym zajmował się krakowski klub studencki "Hawiarska Koliba". Początkiem 2009 roku, zarządcą bazy stał się OA PTTK z Krakowa. Nad chatką czuwa Rada Chatki i SKPG z Krakowa.

Rezerwacja miejsc w Gorczańskiej Chacie

Dla pojedyńczych osób praktycznie zawsze znajdzie się miejsce, większe zorganizowane grupy proszone są o wcześniejszą rezerwacje miejsc.

Tel. 696 544 608
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja chaty/Dojazd do Gorczańskiej Chaty

Koordynaty GPS: 49° 31' 52.,1"N 20° 13' 44,6"E

Możliwości dotarcia do chatki jest kilka. Najkrótsza droga zajmie około 15 min i poprowadzi żółtym szlakiem z doliny Jamnego. Inna trasa, szacowana na blisko godzinę, wiedzie z Ochotnicy Górnej, przez Przysłop, gdzie łączy się ze szlakiem zielonym. Zwolennicy dzikich wypraw, mogą wystartować z Jaszczy pod górę, aż do znalezienia żółtego szlaku, a następnie nieco w dół, do bazy.

Informacje dotyczące chaty zostały uzyskane dzięki portalowi www.chatki.com.pl oraz www.gorczanska.pl

Wyszukiwarka

Top 5 Chatek Studenckich