Karkonosze (1)

Chatka AKT Karkonosze

chata-akt-karkonosze
 

Informacje dotyczące chatki AKT Karkonosze

Chatka AKT Towarzystwa Bażynowego. Chatka AKT znajduje się na Hutniczym Grzbiecie w Karkonoszach. Chatka nie jest pensjonatem, hotelem, ani schroniskiem turystycznym. Jest to obiekt zamknięty, znajdujący się pod opieką Towarzystwa Bażynowego. TB jest reprezentowane w chatce przez Chatara. Obecnie jest nim Jacek.

Ciekawostki o chatce AKT Karkonosze

  1. Pożywienie: Jedzenie jest wspólne, dlatego musicie „uwspólnić” swoje wiktuały, niezależnie czy będzie to kawior czy paprykarz. (Nie zdziwcie się kiedy przy wejściu ktoś zapyta was czy macie jakieś produkty żywieniowe).
  2. Spożywanie: Posiłki spożywamy razem. Tylko osoby „wyznaczone” (=chętne) do przyrządzenia kanapek, pierogów, placków ziemniaczanych (i zmywania garów) mają prawo wejść do „kuchni”. Nie bierzemy kanapek „spod spodu”.
  3. Dalej o garnkach: Cisza nocna obowiązuje od godziny 4.00 do 4.15 i można ją w odpowiedni sposób ogłaszać, jednak nie można w żadnym wypadku używać do tego celu wyposażenia kuchni.
  4. Populares: Palenie w chatce będzie bezwzględnie tępione przy użyciu wszelkich dostępnych narzędzi. - Musicie wychodzić na zewnątrz!
  5. Bez pracy nie ma kołaczy: Jeżeli jesteś kobietą, to przygotuj się na zmywanie garów, gotowanie i takie tam. Mężczyźni mają lepiej: chodzą po wodę i opał (czasem po pas w śniegu) oraz rąbią drwa. Oczywiście z racji obowiązującego równouprawnienia można zamieniać się do woli rolami.
  6. „Pokój na poddaszu” służy do spania, izba na dole do innych celów
  7. Najważniejsze to słuchać poleceń „chatara”!

Rezerwacja miejsc w chatce AKT Karkonosze

W niektóre dni Chatka jest zamknięta dla obcych (spoza Towarzystwa Bażynoweo), dlatego dobrze jest się upewnić, czy w danych dniach Chatka przyjmuje gości „z zewnątrz”.
Tel. 603 877 938
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja chaty/Dojazd do chatki AKT Karkonosze

Koordynaty GPS: wkrótce

Przy dworcu PKP Jelenia Góra wsiądziecie w autobus nr 15. Wysiądziecie w Jagniątkowie na przystanku "Grunwald". Pójdziecie ul. Parkową do góry (czarny szlak). Ulica Parkowa wchodzi w las, kończy się asfalt, drogą (czarny szlak) dojdziecie do miejsca odpoczynku - "okrąglak". Dalej czarnym szlakiem pójdziecie w górę. Skręcicie z czarnego szlaku w "ślepą drogę". Jest to licząc od miejsca odpoczynku druga w lewo. Przed małą budką leśników zobaczycie wyraźną ścieżkę - koryto okresowego strumienia w prawo w górę. Pójdziecie tą ścieżką i trudno będzie nie trafić.

Informacje dotyczące chaty zostały uzyskane dzięki na podstawie artykółu zamieszczonego na www.karkonosze.ws

 

Wyszukiwarka

Top 5 Chatek Studenckich