Tatry

Tatry Mapa Turystyczna Gór

Z pomocą turystycznej mapy gór Tatry wydawnictwa Sygnatura z łatwością odnajdziecie interesujący szlak.

Prezentowany przez mapę zasięg obejmuje całe pasmo Tatr Polskich oraz Tatr Słowackich.

Turystyka Górska w Tatrach

Tatry to najwyższe pasmo górskie Polski, które charakteryzuje duża różnica poziomów pomiędzy szczytami a kotlinami, ostrymi wierzchołkami oraz strzelistym wyglądem. Praktycznie wszystkie szlaki turystyczne są bardzo atrakcyjne widokowo. Trzeba pamiętać że szlaki są pomiędzy sobą bardzo zróżnicowane techniczne, dlatego zarówno "niedzielny turysta" jak i doświadczony taternik będzie w stanie wybrać szlak idealnie dobrany do jego możliwości.

Tatry - informacje ogólne

Najwyższym szczytem są Rysy (2499 m n.p.m.).

Tatry leżą w Łańcuchu Tatrzańskim, w Centralnych Karpatach Zachodnich, z czego jedynie 22,3% leży na terytorium Polski, reszta natomiast ok. 77,7% leży na terytorium Słowacji

Grań główna Tatr przebiega od Huciańskiej Przełęczy (905 m) na zachodzie do Zdziarskiej Przełęczy (1081 m) na wschodzie.

Tatry dzielimy na trzy części: Tatry Zachodnie, Tatry Wysokie oraz Tatry Bielskie. Granicą pomiędzy Tatrami Zachodnimi a Wschodnimi jest przełęcz Liliowe oraz Dolina Suchej Wody Gąsienicowej (w granicach Polski) i Dolina Cicha Liptowska (po stronie Słowacji). Tatry Bielskie od Wysokich oddziela Przełęcz pod Kopą.

Oceń pasmo Tatr

Walory Widokowe (0-słabe, 5-duże):

Ocena: 5.00/5 (3 Głosów)

Oznakowanie (0-słabe, 5-dobre):

Ocena: 5.00/5 (3 Głosów)

Zatłoczenie (0-małe, 5-duże):

Ocena: 4.00/5 (3 Głosów)